preloder

10 sierpnia – godz. 18:00 – 22:00

koncert specjalny z okazji 15-lecia GIWK

Skwer Heweliusza

Zapraszamy państwa do zarezerwowania 10 sierpnia na dzień z carillonem i tangiem.

Zaczniemy od warsztatów dla wszystkich, które poprowadzą 2 pary taneczne. Warsztaty przeplatane będą opowieściami (prelekcją) o fascynującej i mało znanej historii tanga. Zwieńczeniem warsztatów będzie milonga z muzyką na żywo wykonaną na carillonie mobilnym „Gdańsk” (Anna Kasprzycka) z zespołem Zagan Acoustic. 

Wszystko odbędzie się w nastrojowej atmosferze stworzonej dzięki klimatycznemu oświetleniu oraz pięknemu otoczeniu Fontanny Heweliusza.

 

18:00 – pokaz tanga

18:05 – 18:35 – pierwszy cykl warsztatów

18:35 – 18:45 – przerwa

18:45 – 19:15 – drugi cykl warsztatów

19:20 – 19:30 – przerwa

19:30 -21:30 – milonga z muzyką na żywo (Zagan Acoustic i carillon mobilny „Gdańsk”)

21:30 -21:00 finał

Anna Kasprzycka

Anna Kasprzycka – carillonistka, realizatorka dźwięku. Absolwentka Teorii Muzyki gdańskiej Akademii Muzycznej oraz Królewskiej Szkoły Carillonowej w Mechelen (Belgia) w 2014 r. Laureatka II nagrody na Konkursie Młodych Carillonistów w Saint-Amand-Les-Eaux, Francja (2014) oraz III nagrody na Konkursie Duetów Carillonowych w Zwolle, Holandia (2013). Stypendystka Instytutu Adama Mickiewicza, Prezydenta Miasta Gdańska, programu Erasmus Socrates. W 2017 r. (luty-kwiecień) odbyła stypendium artystyczno-badawcze w Bok Tower Gardens na Florydzie (USA). Od 2008 roku koncertuje w kraju i za granicą, (m. in. w Belgii, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Irlandii, Danii, Niemczech, na Ukrainie, Rosji i USA). Pomysłodawczyni projektów promujących muzykę carillonową wśród dzieci i młodzieży: „Cyrk przyjechał” (z grupą cyrkową) oraz „Carillon – stolem wśród instrumentów” (z Teatrem Barnaby). Dokonała kilku prawykonań kompozytorów współczesnych (w tym również utworów skomponowanych dla niej). Brała udział w nagraniach muzyki carillonowej na płytach CD oraz w kilku programach telewizyjnych.
Autorka transkrypcji muzyki fortepianowej, wokalnej, orkiestrowej na carillon oraz artykułów o tematyce carillonowej.
Pracuje jako realizatorka dźwięku w Studio Nagrań Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Zagan Acoustic

Zagan Acoustic – zespół wykonujący muzykę z pogranicza awangardy, jazzu i folku. Muzycy od ponad 10 lat koncertują na estradach koncertowych w Polsce i Europie. Nie ma gatunku, w którym nie potrafiliby się odnaleźć. Wyraziste brzmienie, wirtuozeria i duże poczucie humoru to najczęściej pojawiające się słowa w recenzjach. Grają zarówno klimatyczne koncerty kameralne, jak również duże przedsięwzięcia organizowane m.in. przez Polską Filharmonią Bałtycką, Polską Filharmonię Kameralną Sopot, Filharmonią Łódzką, Filharmonię Szczecińską czy Filharmonią Dolnośląską. Trzon repertuaru stanowią kompozycje autorskie, wykonywane również z towarzyszeniem orkiestry kameralnej. Zagan Acoustic koncertuje z jazzmanem Krzesimirem Dębskim, Akademickim Chórem Uniwersytetu Gdańskiego. Za swój kunszt wykonawczy otrzymali wyróżnienie specjalne na XVIII Konkursie Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. W swojej dyskografii posiadają 5 płyt, wśród nich debiutancki krążek „3:1” czy płytę inspirowaną muzyką folkową „Folk&Roll”.

Tancerze

Katarzyna Press, Ireneusz Michalewicz – tancerze, nauczyciele, propagatorzy, miłośnicy tanga. Wychowawcy wielu tancerzy i nauczycieli tanga, właściciele Szkoły Tanga TANGOKI. Swoje umiejętności doskonalili pod okiem najbardziej cenionych na świecie nauczycieli tanga, również u jego źródeł (3 wyprawy, ponad 4 miesiące spędzone na warsztatach w najlepszych Akademiach Tanga w Buenos Aires). Poznali zarówno tradycyjne tango, jak i jego współczesne oblicze. Znają i propagują historię tego pięknego tańca, jego etykietę oraz otoczenie kulturowe.
Więcej informacji o nich można znaleźć na witrynie www.tangoki.pl

Beata i Piotr Loch, Danuta i Michał Zalewscy

Są wieloletnimi pasjonatami muzyki południowoamerykańskiej, w tym tanga, spędzającymi swój wolny czas na milongach i ciągłej, dalszej nauce tanga. W lutym br. na zaproszenie hiszpańskiej śpiewaczki Laury Cubi Villena występowali w trakcie jej koncertu w polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

XXI Gdański Festiwal Carillonowy   /   copyright   2019   /   projekt – studio.k